Green Talks Polska – rozmawiamy o zrównoważonym rozwoju

2

Rozpoczynamy cykl spotkań Green Talks Polska dotyczących zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Za tymi dumnie brzmiącymi hasłami stoją idee i rzeczywiste rozwiązania sprawiające, że rozwój cywilizacji wcale nie musi wiązać się z niszczeniem środowiska naturalnego i dyskryminacją wybranych grup społecznych.

Każdego miesiąca zapraszamy Cię na dwugodzinne spotkanie dotyczące jednego, wybranego zagadnienia. Poruszymy między innymi kwestie odpadów, energii i różnorodności, spoglądając na nie z różnych perspektyw. Poznamy doświadczenia przedstawicieli samorządów, organizacji społecznych, biznesu czy twórców innowacji.

Po co to robimy?

🌱 chcemy Cię zainspirować
🌱 wyposażyć w wiedzę pomagającą podejmować odpowiedzialne decyzje w domu i w pracy
🌱 pokazać, że różne środowiska mówią i myślą o tych samych sprawach w różny sposób
🌱 a przede wszystkim pobudzić potrzebę współpracy i tworzenia nowych zrównoważonych rozwiązań.

 

Green Talks #1 Miejskie kompostowanie

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 5-go czerwca dotyczyć będzie kompostowania w mieście. Omówimy perspektywę samorządową i kompostowanie w kontekście gospodarki cyrkularnej. Poznasz projekty społeczne i rolę kompostowania w edukacji o niemarnowaniu. Dowiesz się także o hermikompostowaniu, czyli zaangażowaniu specjalnych owadów w przetwarzanie bioodpadów.

Spotkamy się o godzinie 19:00 w co-worku HubHub Warsaw, przy ul. Postępu 14 w Warszawie. Przed przybyciem bardzo prosimy o zapisanie się przez formularz. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Agendę oraz sylwetki mówców znajdziesz na stronie internetowej i na Facebooku.

Chcemy aby spotkania Green Talks były dostępne dla wszystkich, dlatego szykujemy transmisję on-line z możliwością zadawania pytań. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie przegapisz wydarzenia zachęcamy Cię do rejestracji – link do transmisji wyślemy Ci mailem przed spotkaniem. Transmisja dostępna będzie na Facebooku.

Oczywiście jeśli masz możliwość osobistego przybycia zachęcamy Cię do tego – zapowiada się fajny networking.

Do zobaczenia!

 

Partnerzy wydarzenia
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym
Little Greenfinity

Linki
strona internetowa Green Talks Polska
fanpage na Facebooku
wydarzenie na Facebooku
Twitter

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ