Warszawa

wrzesień 2014

 

W ramach współpracy z organizatorami drugiej edycji Wawa Design Festiwal zorganizowaliśmy interdyscyplinarną, 9-cio dniową Strefę Warsztatów. Finałem Strefy był Weekend z Upcyklingiem towarzyszący targom designu.   Warsztaty w ramach Strefy Warsztatów zostały podzielone na 6 bloków tematycznych:

  1. Design Thinking i projektowanie usług
  2. Druk 3D i nowe technologie
  3. Upcykling, ekologia i ogrodnictwo
  4. Wzornictwo przemysłowe i moda
  5. Rzemiosło i techniki artystyczne
  6. Dla dzieci i młodzieży

Zajęcia odbywały się na terenie festiwalu w budynkach Soho Factory oraz w pracowniach naszych partnerów na ternie Warszawy. We współpracy z 35partnerami zrealizowaliśmy 40 warsztatów!

Celem Strefy Warsztatów było zwrócenie uwagi mieszkańców Warszawy na temat projektowania i różnorodne formy tworzenia. Angażując uczestników w procesy twórcze, wzbudziła zainteresowanie ofertą artystyczną warszawskich pracowni i centrów kreatywnych.

Weekend z Upcyklingiem był świetną okazją do współpracy z realizatorami materiałów filmowych dla epodreczniki.pl – portalu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Efektem jest filmik edukacyjny kierowany do uczniów szkół podstawowych, o recyklingu i kreatywnym potencjale odpadów. Obejrzyj filmik

Do naszych zadań należało również pozyskanie patronów i partnerów Strefy oraz wdrożenie strony internetowej z programem i możliwością zapisu na zajęcia.

 

 Zobacz pełną relację na Strefa-Warsztatow.pl

Podsumowanie Strefy Warsztatów WDF 2014 Podsumowanie Strefy Warsztatów Wawa Design Festiwal 2014

UDOSTĘPNIJ