W piątek 16 grudnia 2016 odbyła się gala finałowa pierwszej edycji Gamification Camp organizowanego przez Gerere Fun For Good – firmy specjalizującej się w tworzeniu projektów społecznych podszytych frajdą, stojącą między innymi za mechanizmami grywalizacji w Pracowniach Orange.

Dla wyjaśnienia, gamifikacją (grywalizacją, gryfiacją) jest dodawanie mechaniki gier do aspektów życia, które z grami mają niewiele wspólnego, np. są nudne albo rutynowe. Celem jest zachęcenie uczestnika do wykonania pewnego zadania. Pomyśleliśmy, że to super sposób na umilenie Użytkownikom Mapy oddawania odpadów i niepotrzebnych rzeczy do punktów zbiórek oraz zachęcenie do wspólnego rozwijania narzędzia.
Przez 6 tygodni, wraz z 9 innymi zespołami uczestniczącymi w Campie uczyliśmy się projektować grywalizacje i elementy zabawy dla swoich projektów społecznych. Doskonaliliśmy się w badaniu motywacji użytkowników, sposobach prototypowania i prowadzeniu badań na temat skuteczności naszych gamifikacji.

 

Przebieg Gamification Camp

Rozwiązania zaprojektowane pod okiem Michała, Jacka i Radka dla naszego projektu Mapy do świata bez śmieci zaczęliśmy testować już w trakcie Campu. Widać, że udział w szkoleniu podniósł nasze umiejętności i wpłynął na kierunek rozwoju projektu. W zajęciach uczestniczyły też zespoły między innymi Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Sendzimira, platformy Politikon. Jeśli odwiedzacie ich strony www to niebawem, z pewnością zauważycie efekty ich prac.

I wiecie co się stało w piątek? Projekt grywalizacji dla Mapy do świata bez śmieci zaowocował Nagrodą Zgrywalizowanego Projektu 2016 roku według Gerere!

Cieszymy się na maxa i bez wytchnienia pracujemy nad wdrożeniem.
Gratulacje dla zespołu – Piotrka Bylicy, Łukasza Janoty, Julii Olszewskiej i Kaśki Barc.

A prototyp Mapy niezmiennie dostępny jest pod adresem http://mapa.oddamodpady.pl/ – zachęcamy do testowania!

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ